Dziecko w samochodzie – niezbędne gadżety dla pełnego bezpieczeństwa malucha

Dziecko w samochodzie – niezbędne gadżety dla pełnego bezpieczeństwa malucha

Podróż z dzieckiem z pewnością nie jest rzeczą łatwą, każdy kto ma małe dziecko doskonale o tym wie. Jednakże jazda samochodem sprawiła, że komunikacja z dziećmi jest dużo łatwiejsza w porównaniu do komunikacji transportem publicznym na przykład pociągiem. A mobilność napawa do wycieczek rodzinnych. Trzeba być przygotowanym na te krótsze i dłuższe podróże. Często rodzice dla umilenia dziecku podróży oraz aby ich pociecha nie nudziła się jadąc autem, dają mu jakieś zabawki, książeczki obrazkowe, a czasem nawet swój telefon do oglądania bajek.

Jakie akcesoria są niezbędne do podróży z małym dzieckiem?

Jest kilka akcesoriów, które są niezbędne w podróży z małymi dziećmi. Pierwszym elementem obowiązkowym jest fotelik samochodowy do odpowiedniego wzrostu dziecka. Taki fotelik podczas podróży ma być nie tylko dobrze wyposażony, bezpieczny oraz komfortowy dla dziecka. Także komfortowy zagłówek a „la” maskotka będzie przydatnym przedmiotem podczas podróży z pociechą. Ono będzie spało, a rodzic w tym czasie nie będzie musiał skupiać uwagi na dziecko i jadący po stronie pasażera rodzic będzie mógł zmrużyć oko na chwilę. Do fotelika dziecięcego powinno się zawiesić lusterko dziecięce, dzięki któremu rodzic będzie mógł widzieć ruchu swojego dziecka na tylnym siedzeniu. Dzięki temu lusterku nie ma potrzebny ciągłego odwracania głowy w drugą stronę i daje to pełną kontrolę nad prowadzeniem samochodu. Dla dziecka taka maskotka pluszowa będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ będzie ono zajęte i skupione na jednej rzeczy podczas podróży. Kolejnym elementem, o którym należy pamiętać podczas podróżowania z małym dzieckiem jest to zasłony przyciemniane na szyby, w kształcie na przykład motylków. Będzie ona pełniła rolę ochronną dla dziecka przed promieniami słonecznymi na tylnym siedzeniu samochodu. Również przyda się pluszowa nakładka na pas bezpieczeństwa dla malucha, która nie będzie uciskać ciała dziecka podczas podróży oraz zwiększyć jego komfort podróżą autem. Dodatkowo może robić za zabawkę dla dziecka podczas jazdy. Nakładka na pas jest wyposażona w specjalne rzepy, które ułatwiają ich zdjęcie i założenie.

Ważne jest bezpieczeństwo naszego dziecko przede wszystkim

Bezpieczeństwo malucha jest priorytetem dla rodziców, jednak dorośli powinni pamiętać, że przed jakąkolwiek podróżą powinniśmy sprawdzić stan techniczny pojazdu, zatankować auto, żeby w miarę możliwości dojechać na planowane miejsce, ponieważ może zdarzyć się tak, że przez dłuższy okres czasu nie będzie na drodze stacji benzynowej. Również powinno się sprawdzić czy klimatyzacja w aucie działa prawidłowo, ponieważ w letnie dni nie zawsze jest możliwość otwarcia okna, na przykład podczas drogi szybkiego ruchu czy autostradą. Również powinniśmy naładować na 100 procent swoje telefony, żeby móc sprawnie korzystać z mapy GPS, gdy nie ma się tego urządzenia, a szczególnie gdy jedzie się w miejsce pierwszy raz lub nie zna się dobrze drogi.

Udostępnij post